Již tento týden bude mít redaktor Automix.cz možnost se svézt se zatím maskovaným modelem Škoda Scala. Tento nový hatchback se stane nástupcem vozu Rapid. Zatímco ten měl dva karosářské varianty - kromě Spacebacku také liftback. Ten ovšem skončí v propadlišti dějin.

Auto dostane zbrusu nové jméno. Na to, že by to mohlo být nakonec vybrané jméno Scala, portály Automix a Deník.cz upozorňovaly již letos v polovině července. Slovo Scala, které v latině označuje schody nebo žebřík, si totiž značka nechala zaregistrovat relativně nedávno. Viz zde:

Koncept Vision X
Škoda v Paříži ukáže koncept příštího "Rapidu". Jméno však zatím neprozradí

Jméno to však není úplně originální. Například v Indii jezdí tisícovky sedanů Renault Scala.

Škoda doufá, že přes současný boom crossoverů a SUV dokáže zaujmout široké zákaznické masy i s klasickým karosářským konceptem. "S novým modelem Škoda Scala otevřeme další kapitolu ve třídě kompaktních vozů značky Škoda. Jedná se o zcela nově vyvinutý vůz, které v této třídě stanové nové standardy v oblasti technlogií, bezpečnosti a designu," slibuje šéf automobilky Bernhard Maier.

Škoda ScalaZdroj: Škoda-Auto

Automobil jako první v modelové řadě značky Škoda využije platformu MQB A0 a měl by kromě zážehových motorů dostat pod kapotu i pohon na stlačený zemní plyn .

Bude také jako první vozit uprostřed své zádi místo dosud používaného kulatého loga nápis ŠKODA. Odhalení proběhne na začátku prosince, výroba pak začne na jaře příštího roku.

Škoda ScalaZdroj: Škoda-Auto

Škoda Kodiaq GT
Kodiaq GT je pro Čínu. Škoda ukázala první jeho skici