Opravdu. Společnost Z Tyre totiž vyrobila sadu pneumatik, kterou dokázala prodat za 600 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 14,4 milionu korun). Pro zajímavost, technologicky vyspělé obutí na legendární Bugatti Veyron stojí 30 tisíc dolarů (asi 720 tisíc korun). A už to je dost významná suma.

Pneumatiky od dubajské firmy Z Tyre jsou ale úplně jiná liga. Není to však kvůli větší výdrži, odolnosti, přilnavosti či jiným schopnostem.

Nejdražší pneumatika na světě.

Absurdní cenu určuje skutečnost, že jsou pozlaceny 24karátovým zlatem a ještě ozdobené diamanty. Výrobce při zpracování dokonce spolupracoval s italskými klenotníky, kteří se podíleli na výzdobě nového prezidentského paláce v Abú Zabí.

Unikátní gumy s rozměry 295/35 ZR21 po prodeji získaly místo v Guinnessově knize rekordů jako nejdražší sada pneumatik na světě.

Výtěžek z prodeje poputuje k neziskové organizaci Zenises Foundation, která podporuje vzdělávání lidí po celém světě. Za nadací mimochodem stojí Harjeev Kandhari, který vlastní také onoho výrobce rekordně drahých pneumatik, tedy společnost Z Tyre.