Koncept dává okázale na odiv svoje svaly. Na první pohled jsou patrné větší otvory pro nasávání vzduchu v předním nárazníku, stejně tak jako lesklé černé rámečky masky chladiče a LED světlometů. Aerodynamiku zlepšují specificky tvarované prahy a zadní difuzor. Studie se vyznačuje i speciálně tvarovaným střešním spoilerem a dalšími úpravami optimalizujícími směřování vzduchu kolem C sloupků.

Studie Mini John Cooper Works je oděna do šedého, ručně leštěného laku Bright Highways Grey a nechybí tradiční kontrastní lakování střechy včetně spoileru a krytů vnějších zpětných zrcátek a samozřejmě i dvojice pruhů na kapotě motoru – tyto prvky jsou provedené v zářivě červené barvě Chili Red. Celek doplňují odlehčená kola John Cooper Works se sportovními brzdovými třmeny a červené logo John Cooper Works na masce chladiče.

O technice zatím Mini mlčí, předpokládá se však, že produkční verzi bude pohánět nový přeplňovaný dvoulitr s výkonem okolo 230 koní. Více informací se jistě dozvíme nejpozději během světové premiéry konceptu, dojde k ní v lednu na autosalonu v Detroitu.