Data TÜV Report zde zmiňujeme celkem často. Jedná se o data z německých technických kontrol, kde se zaznamenávají veškeré problémy a také díky nim zjistíme, jak velké procento vozů daného modelu v daném stáří neprošlo. Na základě stovek tisíc záznamů lze potom sestavit velmi slušnou statistiku, vypovídající o spolehlivosti zánovních i relativně starých aut.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Tentokrát přijdou na přetřes vozy kategorie SUV obecně, tedy ve všech velikostech a od všech značek. Celkem se podíváme na pět tříd rozdělených podle stáří a v každé třídě na tři nejspolehlivější vozy. Spolehlivost je určena podle toho, kolik procent vozů má na technické kontrole závažnou závadu. Logicky čím nižší procento závad, tím úspěšnější je daný model.

Samozřejmě vyvstává i otázka, jaké vozy jsou v dané kategorii naopak nejméně spolehlivé. Pokud si vezmeme například mladá auta do tří let stáří, nejhůře dopadla v rámci SUV Dacia Duster a Kia Sportage. Zatímco u Dusteru neprošlo první technickou 8,9 % aut, u Sportage je to dokonce 12,6 %. Ale vozům z druhého konce žebříčku se budeme věnovat někdy jindy.

Honda CR-V.
10 nejspolehlivějších ojetých SUV po konci záruky. Na vrcholu jsou Japonci

Žebříček nejspolehlivějších SUV modelů s krátkým komentářem naleznete v naší galerii.

Zdroj: Auto Bild