Zajímavý průzkum provedla britská televizní stanice Dave, která se 2000 lidí zeptala, ve kterých autech podle nich na silnicích ve Velké Británii jezdí nejvíce bezohledných a na druhou stranu zase nejohleduplnějších řidičů. V první kategorii se přitom nejčastěji objevili majitelé německých vozů.

Přestože se mohou zdát pouhé dvě tisícovky lidí jako velmi malý vzorek respondentů na celou Velkou Británii, výsledky jsou následující. Na objektivnost průzkumu je pak samozřejmě dobré koukat s určitým nadhledem a dávkou humoru.

Celých 53 procent dotázaných lidí uvedlo, že vůbec nejvíce bezohledných řidičů potkalo na silnici ve vozech značky BMW, v upřesnění modelu se nakonec nejčastěji objevovala sportovní M3. Na druhé místo se dostali řidiči Range Roveru Sport a třetí místo mezi netaktními osobami na cestách obsadili majitelé Audi TT.

Koncept Toyota Gazoo Racing GR Super Sport.
Toyota představila koncept nabroušeného supersportu. Má rovných 1000 koní

Zajímavé je ale páté místo, na kterém se objevil Ford Transit, tedy klasická dodávka rozsáhle používaná například zásilkovými službami. V kategorii nejvíce bezohledných řidičů byla nakonec průzkumem stanovena celková desítka řidičů těchto vozů:

1. BMW M3
2. Range Rover Sport
3. Audi TT
4. Mercedes-Benz třídy C
5. Ford Transit
6. Porsche 911
7. Volkswagen Golf
8. Vauxhall (Opel) Corsa
9. Nissan Qashqai
10. Vauxhall (Opel) Astra
Tatra JK 2500.
OBRAZEM: Australané oživují legendy minulosti. Chtějí zpět i jedno auto z Česka

Na druhou stranu byla tímto průzkumem určena také desítka nejvíce přátelských či ohleduplných řidičů. Nelze přehlédnout, že nejčastěji jde o malé hatchbacky. Výsledky jsou následující:

1. Mini
2. Ford Fiesta
3. Ford Focus
4. Toyota Yaris
5. Fiat 500
6. Volkswagen Polo
7. Renault Clio
8. Nissan Micra
9. Peugeot 208
10. Citroën C3

Mezi další zajímavosti, které stanice Dave svým průzkumem zjistila, dále patří, že 53 procent z dvou tisíc dotázaných majitelů dává svému vozu jméno, více než 60 procent řidičů věří, že jejich auto má určitý lidský charakter, a celých 40 procent respondentů má své auto raději, než některé členy své rodiny.