Právě rychlosti a dynamice v Nismo (zkratka Nissan Motorsport) podřídili všechno. Vůz tak dostal řadu funkčních aerodynamických prvků, některé díly jsou vyrobeny z uhlíkového vlákna a hmotnost se snížila o 65 kilogramů. GT-R Nismo stojí na nových dvacetipalcových kolech a obouvá speciální pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx GT 600 DSST, které jsou huštěny dusíkem. Klasický vzduch totiž není tak stálý.

Několik novinek se skrývá i v interiéru, nalezneme v něm například anatomická sedadla Recaro, Alcantarou potažený volant a opět řadu dílů z uhlíkového vlákna.

Nissan GT-R Nismo.

Nejdůležitější změny ale najdeme pod kapotou. Motor, dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,8 litru, je stejný jako u standardní verze, v Nismo si s ním však důkladně vyhráli a vydolovali z něj výkon 600 koní, což je o 50 víc než u běžného GT-R. Maximum točivého momentu poskočilo na 652 N.m.

Za těmito hodnotami stojí například použití nových turbodmychadel, větší sání, modifikovaný výfukový systém a nové palivové čerpadlo. Dynamickými hodnotami se zatím Nissan nepochlubil, ale zrychlení z klidu na stovku by mohlo útočit na hranici neuvěřitelných dvou sekund…

Nissan GT-R Nismo.

Je jasné, že zvýšení výkonu musely doprovodit také úpravy podvozku a zavěšení kol.

A evidentně se to povedlo, třeba na Nürburgringu je totiž novinka výrazně rychlejší než standardní provedení. To v roce 2010 dosáhlo času 7:24,22, kdežto Nismo nedávno zvládlo okruh za 7:08,69. 

GT-R Nismo se nejprve začne prodávat v Japonsku, měl by k tomu dojít v únoru příštího roku. Do zbytku světa Nissan svoje nejrychlejší auto pošle o něco pozdeji.