Konkrétně půjde o nejprodávanější elektrické vozy na světě, Nissany Leaf. Už teď, na začátku letošního jara, vyjede do rušných newyorských ulic zatím šest taxíků Leaf.

Tento pilotní program společnosti Nissan má ukázat městu, taxikářům i veřejnosti, jakým způsobem bude v budoucnu možné začlenit vozy s nulovými emisemi do vozového parku provozovatelů taxislužeb.

Viceprezident pro užitkové vozy Joe Castelli k tomu řekl: „Společnost Nissan si dala za cíl prosadit vozidla s nulovými emisemi na komerčním trhu, a proto stále hledá další možnosti jejich uplatnění. Mimo jiné se zajímá i o jejich komerční využití, například právě v taxislužbách."

Starosta Michael Bloomberg pak dodal: „Taxi zítřka se na silnicích objeví nejdříve za šest měsíců, my však už přemýšlíme o taxi pozítří. Věřím, že do roku 2020 bude celá třetina našich vozů na elektrický pohon."

Společnost Nissan a město New York v souvislosti s pilotním programem zřídí také několik rychlodobíjecích stanic typu CHAdeMO, díky nimž budou řidiči své elektrické taxíky moci rychle dobít v průběhu směny.

Při použití rychlodobíjecí stanice se baterie Nissanu Leaf dobije na zhruba 80 % své kapacity za méně než 30 minut.