Nissan nyní doufá, že její vzkříšení automobilce pomůže k lepším prodejním výsledkům na rozvíjejících se trzích u nové generace zájemců o koupi auta.

Datsun s novou tváří se v Indii začne prodávat příští rok. Cena pětidveřového vozu Datsun Go zde nepřekročí 400 000 rupií (téměř 133 000 Kč). Kromě Indie se budou Datsuny prodávat také v Indonésii a v Rusku. Velikost a ceny vozu se však budou na trzích lišit, uvedla společnost, která nevylučuje ani expanzi značky na Blízký východ, do Latinské Americky či Afriky.

Datsun GO.

Nissan v minulosti pod značkou Datsun prodával většinu svých automobilů v zahraničí. V roce 1981 ji sice přestal používat, značka však podle médií zůstala v povědomí ve Spojených státech, na Blízkém východě i v mnoha asijských zemích.

Datsun GO.

Nissan Motor v květnu oznámil, že ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně téměř o polovinu na 110 miliard jenů (nyní zhruba 21,9 miliardy Kč) díky slabší domácí měně. Firma také předpověděla, že v novém finančním roce zvýší prodej na 5,3 milionu vozů z loňských 4,9 milionu.
Japonské automobilky v minulých měsících těžily ze slabé domácí měny, která posiluje konkurenceschopnost jejich vozů v cizině a po přepočtu zvyšuje hodnotu zahraničních zisků.