Otázka zní, na jaké platformě bude levné rumunské SUV stát. Některé zdroje mluví o platformě CMF, kterou vyvinul mateřský Renault v kooperaci s japonským Nissanem, a kterou používá Renault Kadjar, Nissan Qashqai i větší Nissan X-Trail.

Na druhé straně se zase objevují informace, že by využití této platformy znamenalo vyšší konečnou cenu a Duster tedy zůstane na té aktuální, pouze upravené.

Dacia Duster Black Touch.
Nový Duster by se měl ukázat letos, i v sedmimístné verzi. Jak může vypadat?

Tak či tak lze očekávat ještě příchod sedmimístné verze s rozvorem prodlouženým o přibližně 20 centimetrů. Tato varianta se možná bude jmenovat Grand Duster, ačkoliv název zatím nebyl potvrzen, a měl by se stát nejdražším modelem značky.

Samozřejmě se objeví i další nová výbava a technologické novinky, nicméně Duster se bude stále držet spíše při zemi.

Koneckonců jde v tomto případě hlavně o cenu a ta musí zůstat nízká.

O designu toho zatím moc nevíme, lze ale očekávat, že novinka dorazí s evolucí aktuálního stylu značky.

Pod kapotou se objeví tříválcové a čtyřválcové jednotky, opět vypůjčené z aliance Renault-Nissan. Objednat tedy půjdou benzínové motory 0.9 TCe, 1.2 TCe a snad i atmosférický agregát 1.6 SCe ve verzi splňující emisní normu Euro 6.

Humor moderátory neopouští ani v těžkých chvílích.
Hammond a jeho kolegové nezklamali. Nehodu berou s humorem, dost černým

Z naftových motorů se dále objeví jednotky 1.5 dCi a 1.6 dCi. K mání bude opět pohon předních kol, či příplatková čtyřkolka.

Po světové premiéře v Paříži se Duster představí veřejnosti na říjnovém autosalonu ve Frankfurtu. Do prodeje by měl následně vstoupit v lednu příštího roku.