Proti původní generaci se design Dusteru spíše jen vyvinul. Přední maska se opticky zúžila a uvádí nové pozměněné světlomety i mřížku chladiče. Nárazník je pak vybaven stříbrnou ochranou lištou, která má být z materiálu odolného vůči poškrábání.

Podobný prvek je k nalezení i vzadu, kde jsou mimo jiné nová zadní světla a páté dveře s designovým prolisem vytvářející místo pro registrační značku. Ke všemu dostane Duster hliníkové ližiny na střeše, 17palcová kola a nový oranžový odstín karoserie Atacama Orange.

GAZ M72 Poběda.
Že jsou dnes crossovery v módě? V Rusku je měli už v 50. letech

Novinka si ponechává svou původní platformu a celkové rozměry. Dacia ovšem posunula rám předního okna o 100 mm dopředu a jeho postavení je nyní o chlup strmější. Tím se má pocitově zvětšit prostor uvnitř. Bohužel fotky interiéru zatím nebyly zveřejněny.

K málu informací, jež zaručené víme, lze ještě zmínit snahu inženýrů zvýšit kvalitu zpracování a rozšíření nabídky o nové prvky výbavy. Podle automobilky bude poměrně nízké množství novinek u nového Dusteru zapříčiněno tím, že jako celek toto dostupné SUV fungovalo velmi dobře, a proto nemělo smysl věci zbytečně měnit.

Bentley Continental GT.
Tohle je nové Bentley Continental GT. Stále má i dvanáctiválec

Motorově se také nedá čekat nic převratného. Zřejmě se tak zůstane i u atmosférického benzínového čtyřválce o objemu 1,6 litru. Novinkou bude snad jen nová generace dieselu 1.6 dCi, pocházejícího (stejně jako všechny ostatní motory) od Renaultu. Základní provedení dostanou pohon předních kol, ty dražší potom pohon všech kol.

Více se máme dozvědět během živé premiéry na autosalonu ve Frankfurtu, tedy po 12. září.