Sportage je pro jihokorejskou automobilku důležitým vozem především v Evropě, kde je trh s crossovery a SUV na vzestupu - loni na starém kontinentu Kia prodala více než 96 tisíc kusů, letos to má být ještě víc, údajně až 120 tisíc exemplářů.

Podle dosud uvolněných skic se zdá, že čtvrtá generace vzhledem naváže na předchůdce. Podle výrobce máme očekávat nápaditý design s výrazně tvarovanou karoserií.

Nová Kia Sportage.

Větší posun se však zřejmě uděje v interiéru. Zatím jediný obrázek naznačuje nové pojetí palubní desky, automobilka pak slibuje kvalitní materiály a tvrdí, že Sportage nabíde "nejkultivovanější a nejkvalitnější interiér, jaký kdy Kia vytvořila".

Technicky bude novinka blízce spřízněna s Hyundaiem Tucson, můžeme tedy očekávat i stejné motory. Tucson lze pořídit s dvojicí turbodieselů (s objemy 1,7 litru a 2,0 litru) a zatím jediným benzinovým agregátem (přeplňovaná 1.6 T-GDi).

Nová Kia Sportage.

Jisté je, že základní verze Sportage dostanou pohon předních kol, k vybraným motorizacím ale bude k dispozici i čtyřkolka.

Výstavní premiéra na frankfurtském autosalonu se uskuteční 15. září.