Budoucí provedení mohutného SUV by mělo být větší, současně však také lehčí a úspornější. První informace hovoří o tom, že nové Audi Q7 ztratí díky použití nové platformy MLB a hliníkových komponentů na hmotnosti celých 350 kilogramů.

Standardem bude pětimístné uspořádání, za příplatek bude možné objednat sedmimístnou konfiguraci. Větší prostor pro posádku by měla zajistit především větší šířka nové generace. Základní výbava pak nabídne řadu moderních technologií, připojení k internetu, osmistupňovou automatickou převodovku a pohon všech kol.

Pod kapotou lze očekávat tradiční motory, tedy benzinové jednotky s objemy 3,0 a 4,0 litrů a třílitrové a 4,2litrové turbodiesely. Zásadní novinkou však je instalace naftového čtyřválce, který bude představovat základní motorizaci. Později by se měla na trhu objevit i hybridní verze.

Vzhled bude samozřejmě vycházet se současného designového směru Audi, podle britského časopisu Auto Express však Q7 dostane jako první model této značky trojrozměrnou masku chladiče.