Lidé chtějí crossovery a SUV ve všech dostupných velikostech, na což tuzemská automobilka pochopitelně reaguje. Na cestě je již představený Karoq, dále se chystá Kodiaq ve variantě s módní splývavou zádí a samozřejmě i malý crossover, postavený na základech Fabie.

Šéf zámořských prodejů automobilky Škoda Petr Šolc v rozhovoru pro australský web Motoring pak naznačil, jaké plány má značka dál.

Neoficiální ilustrace Škody Karoq RS.
Rychlá Škoda Karoq RS má zřejmě šanci na výrobu. Takhle by mohla vypadat

Nedočkáme se prý třeba pick-upu, který byl propírán již dříve. V praxi by stačilo přepracovat model Volkswagen Amarok a plnohodnotný pick-up se znakem Škoda mohl být na světě, ovšem na tento počin nedojde. Investice do nového modelu by se totiž pravděpodobně nevyplatila, zejména vzhledem k faktu, že Škoda dosud nefiguruje na americkém trhu, kde je o vozy podobného zaměření největší zájem.

Příklon k SUV a crossoverům bude mít oběť i v řadách stávajících modelů. Nejmenší Citigo si za poslední roky hledá zákazníky poměrně těžko a trh malých městských aut pomalu upadá.

Aktuálně faceliftovaný model tedy dožije do roku 2019 nebo 2020, ale nástupce se již podle Šolce nedočká.

Superb také dostal infotainment Columbus s 9,2palcovým displejem ve skleněném designu.
Škoda představuje novou výbavu pro Superb. Teď vás i namasíruje

Pro Škodu zkrátka nemá význam do malého auta investovat, když vyšší návratnost investic čeká v jiném segmentu.

Netřeba se ovšem obávat, že by touha po SUV ukončila kariéru i dalších mladoboleslavských modelů. Klasická trojice Fabia, Octavia a Superb stále tvoří klíčovou část nabídky značky a na jejich konec proto rozhodně nedojde. Otazníky ale panují kolem Fabie Combi či liftbacku Rapid.

Chystaný malý crossover Škody podle představ RM CarDesign.
Přehledně: Další SUV, konec Fabie Combi a Rapidu. Co všechno chystá Škoda?