Nepůjde samozřejmě o Porsche s klasicky skříňovitou zádí, představme si spíše stylově tvarované než vyloženě praktické kombi. Pro auta takového typu se vžilo označení shooting brake.

Jak by shooting brake odvozený od Panamery mohl vypadat, ostatně naznačil už v roce 2012 koncept Panamera Sport Turismo.

Další - a o něco relevantnější - nápovědu pak představují fotografie testovacích prototypů nové Panamery, které zveřejnil server motor1.com. Jde o vůbec první snímky chystaného kombíku.

Nová generace Porsche Panamera během testování.

Při srovnání s běžnou novou Panamerou (na fotografii vpravo) si můžeme všimnout jasně zřetelného "batohu" na zádi, rovnější střechy a většího zadního sloupku (byť jeho skutečné tvarování se zdá být zamaskované).

Výchozí model naproti tomu dostane elegantnější a sportovnější tvary s ladněji se svažující střechou.

Základem nové Panamery bude koncernová platforma MSB s pohonem zadních kol. V konstrukci se má hojně uplatnit vysokopevnostní ocel a hliník, takže lze očekávat mezigenerační snížení hmotnosti. Údajně až 90 kilogramů - pohotovostní hmotnost by se tak měla pohybovat okolo 1700 kg.

Pod kapotu se nastěhují nové šestiválce a osmiválce, dorazí i plug-in hybrid. V interiéru pak dojde k redukci fyzických tlačítek, které by měly nahradit dotykové plošky rozeseté po středové konzoli.