Nové BMW X4 je postaveno na technickém základu BMW X3. Řidič a spolujezdec však sedí o 20 mm níž a třeba zadní sedadla jsou tvarována s důrazem na převoz dvou cestujících. X4 přesto odveze až pět osob.

Vzhledově je novinka v podstatě bez překvapení a sází na podobný recept jako větší modely X5 a X6. Takže zatímco hranatější X3 plní roli praktičtějšího a prostornějšího vozu pro racionálně uvažující zájemce, X4 by ráda upoutala především dynamičtějším vzhledem a siluetou kupé.

BMW X4.

BMW bude nabízet trojici zážehových a trojici vznětových motorů, které pokrývají výkonové spektrum od 184 do 313 koní. Novinkou je vznětový čtyřválec o objemu 2,0 litru s výkonem 190 koní a normovanou spotřebou 5,2 l/100 km. Tato jednotka je standardně kombinována s šestistupňovou manuální převodovkou, za příplatek však půjde zvolit osmistupňový automat, který je pro ostatní motory jedinou možností.

BMW X4.

Vyznavači větších agregátů budou moci sáhnout i po šestiválcích - dvou dieselových (xDrive30d s 258 k a xDrive35d s 313 k) a jednom benzinovém (xDrive35i, 306 k). Všechny motory již nyní plní emisní normy Euro 6. Standardem je i pohon všech kol xDrive.

Interiér odpovídá současnému trendu BMW a samozřejmostí je vysoká konektivita a výbava moderními asistenčními systémy.

BMW X4.

V prodeji by se nové BMW X4 mělo objevit na jaře, cenu zatím výrobce neprozradil. Podle staších informací by cenovka základního provedení neměla překročit hranici milionu korun.