Z rodinné "dodávky" se s největší pravděpodobností stane jakýsi kříženec s vyšší světlou výškou po vzoru SUV. Naznačuje to i koncept s názvem Initiale Paris, který Renault ukazuje na frankfurtském autosalonu a z jehož designu bude nový Espace hodně čerpat.

Vzhledově studie dokáže opravdu upoutat pozornost, zajímavě působí především velká kola se zajímavým vzorem, netradičně pojatá záď a především střecha, na níž najdeme kresbu mapy Paříže.

V interiéru Renault použil řadu luxusních materiálů a moderních technologií, na středový panel umístil například hned dva dotykové displeje. Špičkový zvuk zajišťuje audiosystém od společnosti Bose.

Pod kapotou studie se skrývá přepracovaný turbodiesel 1.6 dCi, který dostal hned dvě turbodmychadla. Jeho výkon výrobce neuvádí, točivý moment však dosahuje hodnoty 400 N.m - toto maximum je k dispozici už od 1500 otáček.

Kromě skutečnosti, že koncept Initiale Paris naznačuje vzhled budoucí podoby Espace, má i další význam. Jméno Initiale Paris totiž Renault v budoucnu hodlá používat jako označení luxusních verzí svých modelů.