Důležité už je i potvrzení, že značka po skoro devíti letech současné generace XJ opravdu plánuje plnohodnotného nástupce. Bohužel se ho prý nedočkáme už příští rok, ačkoliv by se to náramně hodilo pro oslavy 50. výročí řady XJ, která se poprvé ukázala v roce 1968.

Dlouhé čekání nicméně bude podle Calluma stát za to. Britskému magazínu Car totiž šéfdesignér sdělil, že ohledně nového XJ v automobilce probíhaly dlouhé rozhovory a nakonec se máme těšit na něco opravdu speciálního.

Na podrobnější informace je pochopitelně ještě brzo. Nové XJ by ovšem mělo nadále zastávat hodnoty první generace i té poslední, tudíž se určitě můžeme těšit na vrchol luxusu a komfortu v podání Jaguaru.

Porsche Mission E.
Elektrické Porsche odhaluje schopnosti. Pojede strašlivě, má mít až 680 koní

Callum zmínil i trendy současné doby, kdy se design vozů podřizuje elektrifikaci a autonomním technologiím. Bylo by tedy krátkozraké neočekávat, že nástupce XJ nepřinese řadu nových technologií včetně těch výše zmíněných. Právě ty totiž v současné době na poli luxusních vozů jako BMW řady 7, Mercedesu třídy S nebo Audi A8 zajišťují určitý standard.

Callum ale uklidnil i nadšence do sportovních vozů. Podle něj bude značka prosperovat hlavně díky ikonickým vozům, jakým je třeba u Porsche model 911. „Jaguar byl vždy o sportovních autech,“ prohlásil známý designér. A tímto směrem prý musí britská značka pokračovat i v budoucnu. Nepřímo tak možná Callum nadhodil myšlenky o nástupci F-Typu nebo vzniku dalšího sportovního modelu.