Nový Jeep Compass je v hierarchii značky umístěn nad ještě menší model Renegade. Délkou 4,39 metru a rozvorem 2,64 metru tak zapadá do konkurence kompaktních SUV. Lze ho tedy rovněž považovat za konkurenta nové Škody Karoq.

Cenou a rozpětím nabízených motorizací však americká značka předpokládatelně docela ztrácí. Jeep ovšem staví prodej na slovech o nejschopnějším SUV své kategorie.

Z kampaně Prahy proti vozům SUV.
Glosa: Kampaň Prahy proti SUV je hloupá a k smíchu. Pomáhá si lživými argumenty

Nový Compass prozatím seženete pouze v prvotní výbavě Opening Edition, u které je na výběr z jedné benzinové a jedné naftové motorizace. Oba agregáty jsou pak spojeny s devítistupňovou automatickou převodovkou.

Variantu s benzinovým čtyřválcem o objemu 1,4 litru a výkonu 170 koní (125 kW) lze pořídit za 825 000 korun. Pokud chcete pod kapotou naftový čtyřválec o objemu 2,0 litru a výkonu 140 koní (103 kW), připravte si 842 000 korun.

Obě motorizace používají zmíněnou automatickou převodovku a rovněž standardně pohon všech kol.

Volkswagen Tiguan.
Éra downsizingu podle Volkswagenu končí. Zmenšování motorů je na vrcholu

Ve výbavě Opening Edition pak naleznete osmnáctipalcová litá kola, elektrická a vyhřívaná zrcátka, zadní parkovací senzory, mlhovky s funkcí přisvěcování do zatáčky, bezklíčový přístup, tempomat a uvnitř třeba kožený volant, infotainment systém s navigací, audio systém s šesti reproduktory a dvouzónovou automatickou klimatizaci.

Pro jízdu v terénu jsou v této výbavě i systémy nastavení pohonu všech kol a funkce pro sjíždění svahů.

Funkční Transformer ze staré Lady? V Rusku je možné všechno.
VIDEO: V Rusku postavili funkční Transformer. Z Lady, samozřejmě

Bezpříplatkovou barvou karoserie je pak odstín modré Jazz, zatímco ostatní barvy jsou k mání od 18 700 Kč až do 46 500 Kč za bílý perleťový lak s černě lakovanou střechou.

Vcelku jednoduchou nabídku nového Compassu má v budoucnu doplnit ještě silnější naftová motorizace o výkonu 170 koní (125 kW). Objevit se mají rovněž slabší benzinové a naftové jednotky, ke kterým bude Jeep nabízet i pouze přední hnanou nápravu.

Motor Převodovka Výbava Cena
1.4L MultiAir2 (170 koní/125 kW) Automatická Opening Edition 825 000 Kč
2.0L MultiJet (140 koní/103 kW) Automatická Opening Edition 842 000 Kč

Kompletní ceník najdete zde.