Samozřejmě, že se předpokládá, že bude drtivá většina Defenderů dodána zákazníkům s benzínovými či naftovými motory z řady Ingenium, ale v katalogu se vedle klasických pohonných ústrojí objeví i plně elektrická verze. Jaké parametry můžeme očekávat, to zatím přesně nevíme, nicméně pevně věříme, že „Defík“ ani v elektrické verzi neudělá ostudu svému jménu.

V každém případě se má totiž jednat o důstojného pokračovatele tradice. V rámci kategorie, ve které chce Defender konkurovat třeba Mercedesu třídy G nebo novému Jeepu Wrangler, má mít Defender nejvyšší světlou výšku a nejlepší průchodnost terénem. Samozřejmě i nadále nabídne také dva různě dlouhé rozvory a několik různých provedení.

První ilustrace Kahn Design Flying Huntsman 6x6 Soft-Top.
Kahn Design chystá šestikolový Defender se stahovací střechou. Má přes 400 koní

I nadále však kolem Defenderu zůstává velká spousta neznámých. Staromilci se například trochu děsí vzhledu. Na rozdíl od nového Wrangleru totiž Defender patrně nezůstane prakticky stejný jako stará generace, ale revolučně se promění. Šéfdesignér Gerry McGovern hovoří o nově vypadajícím voze s retro prvky, ovšem uklidňující je, že podobnost se starším a poněkud šíleným konceptem DC100 (na obrázku) nebude údajně žádná.

Další otázka se týká platformy. Jisté je, že základ nového Defenderu bude hliníkový, ale podle australského magazínu Motoring se nebude jednat o platformu, podpírající Land Rover Discovery Sport nebo Jaguar E-Pace. Místo toho se má jednat o pozměněnou verzi základu z větších modelů Range Rover, Range Rover Sport a Discovery.

Nová generace Defenderu se oficiálně představí v pozdějších měsících příštího roku, kdy se chystá automobilka oslavit 70 let od prvního Land Roveru Series I. Do prodeje půjde novinka v průběhu roku 2019.