Novinka, v nabídce Mercedesu umístěna mezi třídy C a S, je však pochopitelně menší. Délka ve srovnání s předchůdcem ale narostla, konkrétně o 43 milimetrů na 4923 mm. O poměrně výrazných 65 milimetrů je delší i rozvor (2939 mm).

Pozitivní je pak i mezigenerační úbytek hmotnosti - v závislosti na konkrétní verzi prý může jít až o 100 kilogramů.

Mercedes-Benz třídy E.

Podobnosti s třídou S jsou jasně patrné také v interiéru. Nechybí tedy velký displej zabudovaný do palubní desky, za příplatek pak Mercedes nabídne i digitální přístrojový panel.

Motorizací pochopitelně dorazí několik, zatím jsou potvrzeny dva dvoulitrové motory: turbodiesel E 220d má výkon 195 koní (143 kW), přeplňovaný benzínový agregát E 200 pak 184 koní (135 kW). Výrobce ale zcela jistě nabídne také šestiválce (například pro verzi E 400) a počítá se i s hybridní variantou.

Mercedes-Benz třídy E.

Ve třídě E se dále objeví nová devítistupňová automatická převodovka, vzduchový podvozek a pohon všech kol. Výrobce také vyzdvihuje některé elektronické asistenty, například semiautonomní řízení, které zvládne samostatně změnit jízdní pruh, či dálkově ovádané parkování, kdy jako ovladač poslouží klíč od vozu.

Oficiální premiéra nové třídy E je naplánovaná na 11. leden v rámci autosalonu v Detroitu.

Zdroj: Youtube