Opel si v současných nelehkých dobách nesmí dovolit cokoli podcenit. Zvlášť, když nová Astra dorazí jen chvíli poté, co Evropu opustí modely Chevroletu, tedy další značky koncernu General Motors.

Německý výrobce přitom chce prodávat ročně minimálně 250 tisíc kusů nové Astry, tedy o pětinu aut víc, než se povedlo loni. Tímto číslem by se Opel také dostal před Ford a jeho Focus.

A co tedy pro to Opel učiní? Příští Astra především dostane atraktivnější design, který se bude inspirovat u povedeného konceptu Monza (na fotografii) z loňského roku. Podle britského magazínu Autocar už je nový vzhled téměř hotový.

Koncept Opel Monza.

Další důležité úkoly představuje snížení hmotnosti, zlepšení jízdních vlastností a efektivnější chod pohonných jednotek. Nová Astra sice bude i nadále postavena na současné platformě Delta, ale ta má být výrazně vylepšena. Lehčí budou převodovky, třeba nový šestistupňový manuál má vážit jen 37 kilogramů.

Zajímavé je, že se Opel vrací ke dvěma délkám rozvoru. Zatímco pětidveřový a třídveřový hatchback budou mít vzdálenost mezi nápravami shodnou, kombík dostane delší rozvor.

Koncept Opel Monza.

Bohatá prý bude nabídka pohonných jednotek. Máme se těšit na 13 motorizací z trojice vývojových linií. Jistě půjde i o nové přeplňované šestnáctistovky: zážehovou jednotku 1.6 SIDI Turbo a turbodiesel 1.6 CDTI. Dá se také čekat nasazení nového litrového tříválce, který se v létě objeví v městském modelu Adam.