Přesněji dle francouzského magazínu Caradisiac chystá Peugeot novou 308 v karoseriích hatchback, sedan a kombi. Po stránce designu se má inspirovat prvky z SUV 3008 a hlavně také elegantního liftbacku 508.

Jako základ nejspíše poslouží modernizovaná platforma EMP2, přičemž v nabídce motorů se u základních verzí modelu nečekají žádná překvapení s benzinovými i naftovými jednotkami. Nejvýkonnější standardní varianta 308 GT by nicméně využívala benzinový motor spárovaný s elektromotory na přední nápravě, celkový výkon by sě mel pohybovat okolo 220 koní (162 kW).

Peugeot 508 SW.
Peugeot představil nový kombík 508 SW. Vypadá snad ještě elegantněji než sedan

Co se týče ostřejší 308 GTi, Peugeot by mohl vyšlápnout novým směrem. Podle všeho totiž automobilka pracuje na hybridním ústrojí kombinujícím klasický benzinový motor a dvojici elektromotorů pro každou nápravu. Nové GTi by se tedy stalo hybridní čtyřkolkou.

Výkonově se pak mluví o přibližně 300 koních (220 kW). Chybět nemá i režim čistě elektrického pohonu s dojezdem 50 až 60 kilometrů.

Hybridní Toyota C-HR.
S hybridem zaparkujete v Praze zdarma. Má to ale řadu podmínek

Můžeme očekávat, že nová generace 308 díky novější konstrukci zhubne pár kilogramů, ale zase bude o pár centimetrů větší. Nabídla by tak více místa pro posádku a zavazadla.

A jelikož se uvedení nové 308 chystá až na rok 2020, Peugeot prý hledí také na uvedení stále rozšířenějších funkcí autonomního řízení 2. úrovně, kdy se novinka zřejmě dokáže bez zásahu řidiče sama pohybovat v koloně, zaparkovat a pochopitelně předvídat možné krizové situace a automaticky na ně reagovat.