Ano, tentokrát jde o klasický, více než minutu dlouhý trailer, který ukazuje hned několik zajímavých scén. Především ale potvrzuje, že by dosavadní sliby tvůrců pořadu mohly být skutečně naplněny. Kromě rychlých aut tak můžeme počítat se specifickým (a snad i nadále politicky nekorektním) humorem, dobrodružstvím v atraktivních lokalitách, velkolepou produkcí a ambiciózními i bláznivými nápady.

Samotný název, který můžeme volně přeložit jako "velké cestování" má prý odkazovat nejen na proslulé výpravy, jimiž se moderátoři proslavili, ale také odrážet nový formát pořadu.

V něm se totiž kromě tradičních předtočených filmů počítá opět počítá i se vstupy a moderováním "ze studia". Jenže tentokrát prý půjde o obrovský stan, který bude cestovat po celém světě. Každý díl pořadu tak bude mít základnu v jiné zemi a jiném městě. První epizoda se natáčela v jihoafrickém Johannesburgu.

| Video: Youtube

Na přípravě pořadu se podílí tým pod vedením Andyho Wilmana, bývalého výkonného producenta loni ukončeného Top Gearu. K dispozici má obrovský rozpočet, americká společnost Amazon prý za tři série po 12 dílech zaplatí zhruba 5 miliard korun.

Každý díl by přitom měl mít různou délku - nejde totiž o klasický televizní pořad, který je omezen vysílacím schématem. Epizody by však měly trvat přibližně hodinu.

Trailer prozrazuje, že uvidíme mimo jiné trojici hybridních hypersportů Ferrari LaFerrari, Porsche 918 Spyder a McLaren P1, dále "výlet" v dvoumístných roadsterech (Mazda MX-5, Alfa Romeo 4C Spider a Zenos E10), řádění v buginách a spoustu šílených nápadů i klasických selhání.

S blížící se premiérou pak souvisí také informace, že The Grand Tour má prý nejdražší úvodní scénu v historii seriálové produkce. Byla natočena v kalifornské poušti a kromě moderátorů je v ní přítomno 150 aut, mezi nimi řada opravdovu drahých a exkluzivních kousků, dva tisíce lidí, několik akrobatů a také šest stíhaček. Realizace scény údajně stála 2,5 milionu liber, tedy asi 77 milionů korun.