Uvedl to server Auto.cz s odvoláním na dobře informovaný zdroj, Škoda podle mluvčího Vítězslava Pelce spekulace nekomentuje.

"Škoda Auto vnímá na světových trzích stále snižující se poptávku po vozech ze segmentu MPV. Naopak velice dynamicky se jeví rozvoj segmentu vozů kategorie SUV. Z tohoto důvodu bude prioritou značky posilování modelové palety vozů kategorie SUV. Detailní informace k následníku modelu Roomster zveřejníme později," řekl Pelc agentuře ČTK.

Roomster druhé generace měl mít mnoho společných prvků s novým Volkswagenem Caddy, který se vyrábí v Polsku. Podle Auto.cz stojí za zastavením projektu patrně úsporná opatření, která vedení koncernu Volkswagen zavádí kvůli aféře s dieselovými motory schopnými obcházet měření emisí.

Koncept velkého sedmimístného terénního SUV od Škody se měl objevit v březnu na ženevském autosalonu a do prodeje měl jít vůz na konci příštího roku. Následovat by měla i verze připomínající kupé, která bude určena primárně pro asijský trh. Dorazí také nový Yeti. V delším časovém horizontu, pravděpodobně v roce 2018, by se mohl objevit ještě další terénní vůz, malý crossover o velikosti Fabie.

Škoda Auto zastavila v Kvasinách výrobu první generace Roomsteru po devíti letech letos v dubnu. Celkový počet vyrobených kusů nepřesáhl půl milionu.