Podle informací britského webu Just-Auto se zcela nová generace SUV Touareg dočká lehkého navýšení celkových rozměrů. Novinka bude totiž muset udělat „více místa“ v nabídce značky pro další plánovaná SUV a nové crossovery. Díky tomu si nebudou vozy vzájemně konkurovat velikostmi a praktičností.

V rámci designu můžete očekávat silnou inspiraci konceptem T-Prime GTE, který Volkswagen ukázal minulý rok na autosalonu v Pekingu. Podobnou přední masku s rozměrnou mřížkou, na níž navazují i světlomety a vytváří jednotný celek, přitom můžeme vidět už dnes na modelu Arteon.

Koncept Subaru Viziv.
Nová generace Subaru WRX přijde v roce 2020. Prý jako "řidičský hybrid"

Objevují se rovněž spekulace, zda Volkswagen nepředstaví i další verzi Touaregu se splývavou zádí, jež by konkurovala podobně střiženým modelům od BMW a Mercedesu.

Základem pro nový Touareg má pak být platforma koncernu VW označovaná jako MLB Evo, na které už stojí Audi Q7, Porsche Cayenne, Bentley Bentayga či nové Lamborghini Urus. Jde o techniku připravenou také pro nadcházející Audi Q8 a vyznačuje se hlavně nižší hmotností.

Nové logo bude na vozech Mini od března 2018.
Mini má nové logo. Emblém značky se výrazně zjednodušil

Na více podrobnějších informací je samozřejmě ještě brzo. Zprávy o chystaných motorizacích a nových technologiích na palubě v pořadí již třetí generace Touragu ale přijdou určitě zanedlouho.

Oficiální premiéra je podle všeho stanovena na duben příštího roku - na autosalon v Pekingu.