"Koncept je naší vizí budoucnosti značky Opel a demonstruje naše základní hodnoty: Německé umění precizní konstrukční práce v kombinaci s atraktivním designem a inovacemi pro každodenní provoz. Opel Monza Concept posouvá tyto elementy ve své „vizionářské" podobě. Tento automobil je studií, která bude mít dlouhodobý vliv na budoucí generace modelů Opel," prohlásil šéf automobilky Karl-Thomas Neumann.

Koncept Monza, a tedy i "Opel v buducnosti", se soustředí na dva hlavní momenty, které budou prioritami pro více než 6 000 konstruktérů, techniků a designerů automobilky, kteří pracují na modelech Opel příštích generací: Na efektivitu a konektivitu.

Příliš konkrétní při popisu zmíněných momentů však výrobce není. Monza Concept prý demonstruje "vynikající efektivitu svojí architekturou a použitými materiály, svojí aerodynamikou a průkopnickým pohonným systémem". Z hlediska konektivity pak "poskytuje možnosti, které znamenají generační skok ve vývoji systémů infotainmentu."

Vzhled studie podle Opelu představuje vývoj aktuálního designu značky, který by v budoucnu měl být spíše atletický než svalnatý. Proto Monza dostala nízký postoj v kombinaci se splývajícími liniemi, pro Opel typické hrany kapoty jsou výrazněji trojrozměrné a dominantnější, chromovaná lišta masky s logem značky Opel se na koncích lomí nahoru. Dvě charakteristické čepele v nárazníku pod předními reflektory dodávají vozu sportovní švih.

Původní Opel Monza byl prvním automobilem na trhu vybaveným digitálním sdruženým přístrojem - a Monza Concept tuto inovaci dále rozvíjí. Přináší technologie, kterými demonstruje jak budou automobily Opel příštích generací reagovat na požadavky zákazníků v oblasti sociální komunikace a sdílení dat.

Studie Monza Concept je nejnovější z celé řady vizionářských studií značky Opel. Tuto tradici založila už v roce 1965 atraktivní studie Opel Experimental GT. Tehdy byl Opel prvním výrobcem automobilů, který v Evropě vytvářel koncepční studie a prezentoval je na mezinárodních autosalonech. Studie značky Opel ze šedesátých let dvacátého století byly tak úspěšné, že postupně motivovaly všechny evropské konkurenty k vývoji vlastních konceptů.

Opel Monza Concept bude mít světovou premiéru na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem ve dnech 12. až 22. září.