Poslední možnost objednat si současné provedení vozu Opel Zafira, což je klasický velkoprostorový rodinný vůz, bude letos v dubnu. Pak, podle informací získaných od tiskového mluvčího tuzemského zastoupení německé automobilky Martina Hejrala výroba skončí a zájemci budou až do září odkázáni pouze na zásobu skladových vozů.

Nové provedení Zafiry zažije premiéru za týden na bruselském autosalonu. Už nyní je ale známa podoba a prakticky veškeré technické údaje.

Auto totiž není žádnou převratnou novinkou. Jedná se pouze o přepracované provedení již nabízených osobních dodávek Peugeot Traveller a Citroën Spacetourer. Nová je tak příď a rovněž palubní deska.

Video: Opel Kadett s 1250 koňmi je dokonalý „sleeper“

Stejně jako francouzští sourozenci bude nová generace Opelu Zafira nabízena ve třech rozličných délkách karosérie - Small (4,60 metru), Medium (4,95 metru) a Large (5,30) metru. Výhodou je, že zatímco původní MPV uvezlo maximálně sedm cestujících, nová Zafira dokáže do interiéru i té nejkratší varianty stěstnat i devět sedaček. Jednotlivé verze čítají buď pět, šest, sedm nebo devět míst. Jen ta nekratší verze měří na délku méně než současná Zafira, všechny ostatní ji přerůstají. Podstatně větší je i zavazadlový prostor. 

Opel Insignia Grand Sport
Nová emisní norma provětrala nabídku Opelu. Silné motory padly, přišly úsporné

Ve výbavě bude moci být jak panoramatické střešní okno, tak třeba i kožené sedačky s vyhříváním a masážní funkcí, head-up displej, autonomní nouzové brzdění nebo samostatně otevíratelné okno pátých dveří. Verze VIP pro šest cestujících bude mít ve výbavě i sklopný stolek. Do všech verzí půjde objednat audiosystém s deseti reproduktory. Nastupování do interiéru bude snadné i v případě, že si cestující v obou rukou ponese zavazadla. Postačí totiž kmitnout nohou pod prahem a elektricky posuvné boční dveře se samy otevřou.

O motorizacích zatím tisková zpráva mlčí. Díky spolupráci s firmou Dangel však bude nová Zafira k dispozici i s pohonem všech čtyř kol. Zatímco dříve nabízený pohon na CNG již k dispozici nebude, za dva roky hodlá Opel představit Zafiru s pohonem "čistě na elektřinu".