Nová tvář nese podobné prvky jako modernizovaná Insignia, Meriva má tedy například výrazně chromovanou masku chladiče, přední světlomety s novým designem či světla pro denní svícení s LED diodami. Diodová jsou i koncová světla.

Charakteristcké protisměrné zadní dveře FlexDoors samozřejmě zůstávají.

Nejvýraznější novinkou v interiéru je instalace nejmodernější verze infotainmentového systému IntelliLink se sedmipalcovým dotykovým displejem a s integrovanou navigací. 

Opel Meriva.

Pod kapotou se objeví nový turbodiesel 1.6 CDTI, který nedávno debutoval pod kapotou většího vanu Zafira Tourer a podle výrobce je nejtišším agregátem své třídy. Má výkon 136 koní (100 kW) a maximální točivý moment 320 N.m. Automobilka se chlubí průměrnou spotřebou 4,4 litru nafty na 100 kilometrů, což je o 10 procent méně než v případě předchůdce 1.7 CDTI. V průběhu roku 2014 nabídku doplní další výkonové varianty tohoto vznětového čtyřválce.

K oběma verzím zážehové přeplňované čtrnáctistovky (120 a 140 k) bude k dispozici přepracovaná šestistupňová automatická převodovka se sníženými třecími ztrátami. Také manuální převodovky byly upraveny a mají se vyznačovat přesnějším a hladším chodem.

Základní motorizací zůstává atmosférická čtrnáctistovka (100 koní), v ceníku najdeme i verzi na LPG - tuto přestavbu dostalo slabší provedení turbomotoru 1,4 l. 

Ceny modernizované Merivy oznámí Opel v průběhu listopadu, v lednu by pak auto mělo dorazit na český trh.