Světlá výška je u Country Tourer oproti standardnímu modelu zvětšená o 20 mm, chybět nesmí ochranné plasty, které najdeme na dveřních prazích, na spodní části karoserie a na lemech podběhů kol. Tmavě tónované přední reflektory se zabudovanými chromovanými vnitřními prvky obsahují LED světla pro denní svícení ve tvaru křídla (podle stupně výbavy). Tento stylistický prvek se opakuje i u zadních skupinových světel, která obsahují koncová a brzdová světla z LED diod. 

Opel Insignia Country Tourer.

Opel bude Country Tourer nabízet pouze s pohonem 4x4 v kombinaci s adaptivním podvozkem FlexRide.

Základem elektronicky ovládaného systému pohonu všech kol je multilamelová hydraulická spojka systému Haldex, která je umístěna ve společné skříni s elektronicky ovládaným samosvorným diferenciálem zadní nápravy. Spojka plynule mění rozdělení točivého momentu motoru mezi jednotlivé nápravy podle převažujících podmínek od 0 do 100 procent, elektronicky ovládaný diferenciál s lamelovou uzávěrkou přebírá stejnou funkci při rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá kola zadní nápravy. Výhodou kompletně elektronicky ovládaného systému je, že ke změně rozdělení točivého momentu dojde ještě dříve, než začne příslušné kolo prokluzovat v důsledku snížené adheze, například na mokré nebo zasněžené silnici. 

Když je potřeba, lamelová spojka přenese větší podíl točivého momentu na zadní nápravu. Senzory plynule zásobují řídicí jednotky systému pohonu všech kol informacemi o stáčivém momentu vozu kolem svislé osy, zrychlení v podélném směru, úhlu natočení volantu, otáčkách jednotlivých kol, poloze pedálu plynu, otáčkách a točivém momentu motoru. Na základě těchto informací rozděluje řídicí jednotka lamelové spojky točivý momentu plynule mezi jednotlivé nápravy.

Maximální dynamickou stabilitu zaručuje elektronicky ovládaný samosvorný diferenciál zadní nápravy eLSD (Electronically-controlled Limited Slip Differential). Diferenciál reguluje rozdělování točivého momentu mezi kola zadní nápravy podle jejich adheze, a to tak, že na kolo s lepší adhezí se přenáší vyšší část točivého momentu. Opel Insignia Country Tourer tak pokračuje vpřed i tehdy, pokud tři kola ztratí na nezpevněném nebo kluzkém povrchu adhezi a jen jedno zadní kolo zůstává v záběru.

Při běžné jízdě se v zájmu snížení třecích ztrát a spotřeby paliva systém automaticky přepne do režimu pohonu předních kol.

Jen přeplňované čtyřválce

Nabídka pohonných jednotek čítá jen turbodmychadlem přeplňované motory. Na vrcholu nabídky je zážehový čtyřválec 2.0 SIDI Turbo o výkonu 250 koní (184 kW). Motor s přímým vstřikováním benzinu dosahuje maximálního točivého momentu 400 N.m.

Stejný točivý moment poskytuje také turbodiesel 2.0 BiTurbo CDTI o výkonu 195 koní (143 kW). Základní pohonnou jednotkou je turbodiesel 2.0 CDTI o výkonu 163 koní (120 kW). Tento motor dosahuje maximálního točivého momentu 350 N.m, krátkodobě až 380 N.m díky funkcii Overboost.

Motory 2.0 SIDI Turbo a 2.0 CDTI se standardně kombinují se šestistupňovou manuální převodovkou, za příplatek se montuje šestistupňová automatická převodovka. Pro motor 2.0 BiTurbo CDTI je vyhrazen pouze automat.

Světovou premiéru si Country Tourer užije až na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, ale i tak už známe základní cenu. Začíná na částce 783 900 korun za verzi s motorem 2.0 CDTI/120 kW s manuální 6-stupňovou převodovkou.