Po i30 N, jež by měla dostat přeplňovaný dvoulitr o výkonu přes 250 koní, se inženýři podívají také na SUV jménem Tucson. To se mimochodem - stejně jako i30 - vyrábí ve slezských Nošovicích.

Že právě kompaktní "esúvéčko" dostane rychlou verzi, naznačil v rozhovoru pro australský magazín Drive Albert Biermann, šéf divize N. Takový Tucson N by podle něj dostal nižší podvozek, sportovní pneumatiky, rychlejší řízení, lepší ovladatelnost a "hodně výkonu". "Tucson stojí na skvělém základě. Jeho platforma nám dovoluje vytvořit velice výkonné SUV," dodal muž, který v minulosti šéfoval i známé divizi M u BMW.

Nový Hyundai i30 kombi.
Hyundai začal v Nošovicích vyrábět i30 kombi. Později dorazí ještě fastback

Vyloučené ale nejsou ani N verze dalších SUV značky, třeba Santa Fe či nového crossoveru Kona, na jehož premiéru ještě čekáme. A pochopitelně mohou dorazit i další auta, například i20 N, nebo rychlá verze chystaného fastbacku i30.

Časový harmonogram bohužel zatím stále chybí, jedinou jistotou tak zůstává příjezd i30 N v září. A mimochodem, pokud vás zajímá, co vlastně znamená ono písmeno „N", označující sportovní divizi korejské automobilky, tak vězte, že jde o odkaz na Namyang a Nürburgring. V obou těchto lokacích má Hyundai svoje vývojová centra.

Jedna z prvních fotografií malého SUV Hyundai Kona.
Hyundai má problém, novému SUV dal sprosté jméno. Není ale první, podívejte se