Hyundai chce samozřejmě s i30 N vyzvat na souboj další konkurenty z pole ostrých hatchbacků s pohonem předních kol, jakými jsou Volkswagen Golf GTI, Peugeot 308 GTi nebo třeba Ford Focus ST. Novinka bude v nabídce ve dvou výkonnostních verzích, obě však využívají přeplňovaný čtyřválec o objemu dvou litrů.

V základní verzi tato jednotka produkuje 250 koní (184 kW) a 352 Nm točivého momentu, přičemž zájemci o trochu více výkonu určitě sáhnou po Performance balíčku, který zahrnuje motor naladěný na celých 275 koní (202 kW). Hodnota točivého momentu zde zůstává stejná.

Kodiaq Coupé podle představ grafika, který si říká X-Tomi.
Škoda Kodiaq Coupé prý do Evropy dorazí. Prodávat se začne v roce 2019

Díky tomu se i30 N rozjede na elektronicky omezených 250 km/h a zrychlí z nuly na 100 km/h za 6,4 vteřiny. Úplně stejný čas zrychlení má mimochodem právě i Volkswagen Golf GTI. 

Klasicky bude „eNko“ nabízeno s manuální šestistupňovou převodovkou. O automatu zatím nepadlo slovo.

Nejde však pouze o i30 se silnějším motorem. Hyundai prý vůz navrhoval přímo s myšlenkou využití auta na okruhu, přičemž vývoj probíhal na německém Nürburgringu, kde i30 N najezdila přes 10 tisíc kilometrů.

Audi Sport performance parts pro Audi R8 a Audi TT.
Audi nabídne sportovní doplňky pro R8 a TT. Mají zlepšit i jízdní vlastnosti

Zajištěn je tak pochopitelně nižší a tužší podvozek, elektronický samosvorný diferenciál, systém řazení rychlostí s meziplynem, výfuk s aktivními klapkami a také pět jízdních režimů. Módy Eco, Normal, Sport a N patřičně nastaví tlumiče, řízení a odezvu plynového pedálu, zatímco v režimu N Custom si můžete tyto části nastavit dle libosti.

Exteriér auta nese barvy inspirované rallyovou i30 WRC, k čemuž patří rovněž agresivnější nárazníky s červenými linkami a většími otvory přívodu vzduchu, nová kola určena pro verzi N a černý střešní spoiler.

Neoficiální ilustrace nové generace Tesly Roadster.
Tesla nabízí nový a nepředstavený roadster. Můžete ho získat úplně zdarma

Uvnitř se objevují sportovní sedačky, sportovní obšívaný volant a pár dalších maličkostí. Jinak si i30 N zachovává výbavu, praktičnost a střídmost svého nesportovního protějšku.

Ceny zatím nebyly zveřejněny. Očekává se ale, že Hyundai bude i v této kategorii proti svým rivalům bojovat hlavně nižší cenovkou. První kusy by měly dorazit k zájemcům na konci letošního roku.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube