Hyperauto můžete najít na českém serveru TipCars, kde je ovšem bez fotek. Inzerát na německém inzertním serveru Mobile však snímky obsahuje. Vůz inzerovaný za 2 359 500 eur s daní, tedy za nějakých 59,7 milionu korun, nabízí prodejce primárně zahraničním zájemcům.

To je vcelku logický krok vhledem k tomu, že v České republice se bude odběratel na auto za horentní sumu hledat asi těžko. Přestože si ho jako nové v Itálii objednal klient z ČR…

O tomto konkrétním autě jsme totiž psali již před necelým rokem zde:

A přesto, že se jedná o dva roky starý kousek, má Pagani najeto podle inzerátu jen 20 „manipulačních“ kilometrů a nikdy nebylo přihlášeno. Původní majitel si jej tedy pravděpodobně koupil hlavně coby obchodní artikl.

Byla by každopádně trochu škoda, kdyby zůstala Huayra i v budoucnosti nejetá. Supersport perfekcionisty Paganiho je totiž vypiplaným klenotem, balancujícím na hranici mezi autem a uměleckým dílem. Každá část karoserie je aerodynamicky promyšlená a o přítlak se starají aktivní aerodynamické prvky, čímž zanikla potřeba velkého přítlačného křídla, narušujícího siluetu.

Uprostřed vozu je potom usazen šestilitrový dvanáctiválec se dvěma turby, vypůjčený od AMG. Motor má 730 koní (537 kW) výkonu, 1000 Nm točivého momentu a Huayru rozjede z nuly na sto za 3,3 sekundy. Maximální rychlost činí 360 km/h.