Při pohledu zvenku se RCZ R od standarní verze příliš neliší, poznáte ji především díky pevnému přítlačnému křídlu v zadní části vozu (běžné RCZ, jehož test si můžete přečíst tady, má křídlo vysouvací) a dvěma samostatným koncovkám výfuku. "Erko" má také o 10 milimetrů nižší podvozek, devatenáctipalcová kola a k dispozici bude jen v červené, černé, bílé a šedé barvě. Kosmetické změny nalezneme i v interiéru - skvěle vypadají hlavně sportovní sedadla.

Peugeot RCZ R.

Výraznější novinky však přináší použitá technika. Turbodmychadlem přeplňovaná šestnáctistovka THP byla vyladěna až na 270 koní a díky použití odlehčených materiálů kupé váží jen 1280 kilogramů. Nepřekvapí tak, že se z klidu na stovku dostane za 5,9 sekundy. Výrobce se ale současně chlubí nízkou spotřebou - v kombinovaném cyklu má činit jen 6,3 l/100 km, což je překvapivě nejméně ze všech benzinových verzí RCZ.

Upraven byl také podvozek a především: auto dostalo samosvorný mechanický diferenciál Torsen, takže by nemělo docházet k problémům s přenosem točivého momentu přes přední kola na vozovku. Novinkou jsou také účinnější brzdy.

Peugeot RCZ R.

Peugeot RCZ R dostal základní cenovku 1 025 000 korun. To není rozhodně málo, proto nepřekvapí bohatá výbava. Dostanete například automatickou dvouzónovou klimatizaci, aktivní xenonové světlomety nebo třeba kožené čalounění v kombinaci s Alcantarou. Přesto je v ceníku řada položek, za které ještě můžete připlácet, například přední parkovací asistent (9 tisíc), střecha z karbonu (30 tisíc) a samozřejmě metalický lak (13 495 korun).

Peugeot RCZ R.

I když cena není zrovna lidová, Peugeot už hlásí velký zájem. Výroba prý nestačí poptávce a až do dubna je celá produkce tohoto šmrncovního kupé vyprodána.