I vinou zpoždění kvůli novým homologačním zkouškám se mnohé vozy letos dostanou na trh později, než jejich výrobci původně předpokládali. Ve druhém pololetí se však zpoždění začíná dohánět.

Důležité období nastává nyní pro Audi. Například začíná předprodej nové generace modelu A6. Tento vůz střední třídy je z dlouhodobého hlediska jejím nejúspěšnějším typem u českých zákazníků. Hodně si dealeři slibují také od novinky, kterým je velké sportovní SUV Audi Q8.

Nová Kia Ceed v jízdě
Řídili jsme novou Kiu Ceed, jeli jsme z továrny do Prahy. Kvalita je o hodně dál

Citroën teprve svoji modelovou ofenzívu začíná. Berlingo je však pro něj naprosto klíčový vůz, stejně jako Focus pro Ford. Jdou o něm dobré zvěsti a my se je budeme snažit ověřit na mezinárodní novinářské prezentaci 16. a 17. července.

Ještě dříve se důkladně seznámíme se dvěma zásadními novinkami Hyundai. Jsou jimi faceliftované SUV Tucson a čtvrtá generace vozu Santa Fe. Také novou Hondu CR-V budeme moci otestovat v rakouských Alpách.

Jeep Wrangler.
„Obnažit“ Jeep Wrangler je nyní jednodušší, než kdy předtím. Zabere to pár minut

Zatímco Alfa Romeo momentálně nic nového nenabídne, další dvě značky koncernu FCA budou o přízeň zákazníků bojovat hned několika novinkami. Facelift Fiatu 500 X prý bude natolik zásadní, že jde fakticky o nové auto, Jeep Wrangler je nepochybně kompletně nový. Změnami projdou také Jeepy Renegade a Cherokee.

Zapomenout nelze rozhodně ani na značku KIA. Ta si připravila facelift SUV Sportage a pak postupně veřejnosti představí tři karosérie nového Ceedu.