Zhruba 300 metrů. Tak daleko skončil Rimac Concept One s Richardem Hammondem za volantem od místa, kde vyjel ze zatáčky. Část urazil vzduchem, ovšem 100 metrů z celkové vzdálenosti absolvoval v kotrmelcích.

Podle Mata Rimaca začal hořet vůz deset metrů od místa, kde narazil na asfaltovou cestu, táhnoucí se pod osudovou zatáčkou. Pokud vám 300 uražených metrů od místa vlastní nehody přijde jako hrozně moc, je potřeba si uvědomit, že se karambol odehrál ve švýcarských Alpách. Auto proto letělo z kopce. A to velmi rychle.

Před nehodou Richard Hammond ztratil nad autem kontrolu.
Hammond to schytal. Za nehodu si může sám, profíkovi by se to prý nestalo

Mate Rimac nicméně řekl, že kvůli rozsáhlému poškození vozu není možné přesně určit jeho rychlost při nehodě. Na tento údaj – stejně jako na několik dalších informací – si proto musíme ještě počkat. Svůj odhad dal zatím k dispozici jen Jeremy Clarkson, který uvedl, že Hammond musel jet kolem 120 mil za hodinu (193 km/h).

Důležité ovšem je, že se ani přes dramatičnost celé události Hammondovi nic úplně vážného nestalo. Moderátor motoristických pořadů vyvázl "jen" s pochroumaným kolenem, což je sice nepříjemné, ale vzhledem k rozsahu havárie ještě dobré. V nemocnici, kam byl převezen vrtulníkem, podstoupil operaci kolene. Jak jeho koleno vypadá, se můžete podívat v galerii.

Zdroj: Youtube
Richard Hammond v nemocnici po vážné nehodě.
Clarkson, Hammond a May v nebezpečí. Připomeňte si jejich největší průšvihy