V Česku bude Speed Marathon probíhat již podruhé. Policie tvrdí, že chce hromadně měřit rychlost na místech, která jsou nebezpečná statisticky, ale také na místech, která přímo doporučila široká veřejnost.

K těmto tipům policie dříve zřídila speciální on-line mapu, na níž mohli občané do konce února zadávat své návrhy pro místa, kde by policie měla rychlost měřit. Hlasovalo se rovněž o důležitosti již doporučených míst na mapě.

První kusy z nové várky neoznačených Superbů.
Jak poznat nové neoznačené policejní Superby? Nápovědu najdete i na střeše

Na webových stránkách Speed Marathonu se nyní objevil kompletní seznam míst, která si policie k měření vybrala. Prohlédnout si jej můžete v galerii, kde jsou všechny lokality seřazeny podle jednotlivých krajů a měst.

Hlídky Policie ČR nebudou na všech místech měřit celý den. Každému konkrétnímu úseku budou však věnovat minimálně jednu hodinu.

Loni bylo na on-line mapě označeno více než 10 tisíc míst po celé České republice. Tato místa dále policie prý vyhodnotila na základě předem určených kritérií – například podle četnosti hlasů, konkrétní dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě, množství dopravních nehod, frekvence provozu a dalších – a vybrala nakonec 1047 lokalit, kde rychlost měřila.

Nohy na palubovku vážně nepatří. Můžete dopadnout i takto.
Nohy na palubku vážně nepatří. Tady máte ošklivý důkaz

Díky tipům veřejnosti jsme se ovšem minulý rok taky pobavili. Často totiž lidé doporučovali policistům, aby začali měřit rychlost třeba na brněnském závodním okruhu, na petřínské lanovce nebo přímo před sídly policie.

Těm nejzajímavějším a nejvtipnějším tipům z minulého roku jsme se ostatně věnovali už dříve, viz odkaz níže.

Ilustrační foto.
Policie chce pomoct s výběrem míst k měření rychlosti. Bude to fraška jako loni?