Poslední tři generace Targy využívaly jen prosklenou posuvnou část střechy se zachovaným rámem střechy i dveří. Nová podoba oživuje tradiční konstrukci s odnímatelným střešním panelem, bez rámu střechy a s karoserií bez C-sloupků.

Porsche 911 Targa.

Jenže zatímco u první Targy z roku 1965 se střecha sundavala ručně, ta aktuální svého majitele vyloženě rozmazluje. Porsche tentokrát Targu vybavila elektronikou - stačí zmáčknout tlačítko a střešní panel se za 19 sekund složí do zadní části vozu. Jak přesně, to ukáže nejlépe následující video.

Zdroj: Youtube

Novinka, která doplňuje klasické kupé a kabriolet, se začne prodávat v květnu za cenu přesahující hranici tří milionů korun a k dispozici bude pouze s pohonem všech kol. Verze Targa 4 má plochý šestiválec o objemu 3,4 litru s maximálním výkonem 350 koní, stovku pokoří za 4,8 sekundy a dokáže uhánět rychlostí 282 km/h.

Porsche 911 Targa.

Silnější Targa 4S dostala motor s objemem 3,8 litru a výkon dosahuje na 400 koní. Nejvyšší rychlost činí 296 km/h, z klidu na stovku vystřelí za 4,4 sekundy.