Porsche se rozhodlo přitvrdit v boji o zákazníky, kteří svá auta rádi trápí na závodních okruzích. Jejich GT3 RS byla dlouhou dobu stálicí na tomto trhu, ale s příchodem dalších ostrých modelů jiných automobilek se pozice tradičního německého výrobce pomalu ale jistě oslabuje.

Vedení ve Studgardu se proto rozhodlo vytvořit ten nejextrémnější model 911, který kdy spatřil světlo světa. Model s názvem GT2 RS bude kombinovat závodní schopnosti slabší atmosférické GT3 RS a obrovského výkonu přeplňovaného modelu GT2.

Nürburgring za 7:22

Nový vůz má podle spekulací disponovat těžko uvěřitelným výkonem 620 koní, který bude přenášen pouze na zadní kola. K tomu má být ostrý model RS také o 90 kilogramů lehčí. Porsche nový vůz oficiálně představí až v polovině května, některé informace již ale unikly při představení vozu VIP klientele.

Bude-li nový vůz směřovat stejným směrem, jako model GT3 RS, tak se můžeme těšit na věci jako bezpečnostní rám, nastavitelný podvozek a především naprosto neskutečné jízdní vlastnosti. Nové auto údajně zajelo kolo na okruhu Nürburgring za 7 minut a 22 vteřin.

GT3 RS už nestačí

Podle všeho bude také nová 911 nejrychlejším modelem Porsche v dějinách a překoná supersport Carerra GT. Ten se má ale v následujících letech dočkat svého nástupce, který si s největší pravděpodobností titul vybojuje zpět.

Původně opomíjený trh s okruhově zaměřenými supersporty se za posledních několik let začal prudce rozrůstat. Porsche svůj monopol nyní pomalu ztrácí kvůli vozům jako Lamborghini Gallardo Superleggera nebo Chevrolet Corvete ZR1. O slovo se ale začínají hlásit také další nové modely, jako například Audi R8 GT či Nissan GT-R Vspec.