Datum a místo, kde se představí Audi e-tron, což je první elektromobil této značky se čtyřmi propojenými kruhy ve znaku, je zatím neznámé. Nicméně, to, jak vypadá interiér, si již zájemci můžou prohlédnout. Zejména návštěvníci Královského divadla v Kodani, kde je nyní auto vystaveno. Zvenčí ho ovšem halí speciální maskovací fólie.

Technické údaje si zatím Audi nechává pro sebe. Odtajnilo pouze jediný - rozvor 2928 milimetrů. Z hlediska techniky si ovšem vůz připíše jedno prvenství. Bude prvním, který se bude prodávat rovněž s kamerami nahrazujícími vnější zpětný zrcátka. Toto řešení bylo sice použité již třeba ve futuristickém modelu Volkswagen XL1. Ten ovšem musel dostat speciální výjimku a navíc se jednalo o limitovanou sérii.

Koncepty Volkswagen I.D., I.D. Buzz a I.D. Crozz II.
Kolik stojí elektromobilita? VW jen za akumulátory utratí přes bilion korun

V Audi e-tron se bude obraz z obou kamer promítat na sedmipalcové displeje, které jsou umístěny v rozích obložení dveří. Obraz bude možné zvětšovat a měnit také úhel. Dokonce jsou k dispozici tři různé režimy zobrazování, pro jízdu na dálnici, pro odbočování a pro parkování.

Asi nepřekvapí, že valná většina funkcí se ovládá pomocí displejů. V centrální části palubní desky, která je orientovaná směrem k řidiči, jsou hned dva. Také přístrojový štít je digitální a rozložení jednotlivých ukazatelů lze měnit podle přání řidiče.

Zajímavým designovým i technickým prvkem je volič jízdních režimů. Masivní kůží pokrytá část slouží jen pro položení ruky, pohyblivá je jen levá kovová část.

Audi A6 (2018)
Audi začíná prodávat novou A6. Pod půldruhého milionu ji teď nekoupíte

Jelikož v autě bude při jízdě ticho, vestavělo Audi do interiéru špičkovou audiosoustavu firmy Bang&Olufsen. Zvuk se k cestujícím  šíří ze 16 reproduktorů za pomoci zesilovačem s výkonem až 705 Wattů.

Pozornost se věnovala i zdánlivým detailům. Například prošití v sedačkách vytváří motiv připomínající desku s elektrickými obvody. Další informace o voze Audi nepochybně podá během příštích dnů a týdnů.