Spanilá jízda, která odstartuje z Holešovic v 11:00 hodin, má být zároveň pokusem o rekord v počtu motocyklů jedoucích v koloně. Kolona má přichystanou zastávku na Jiráskově mostě. Na večer organizátoři přichystali v holešovické Tipsport aréně multimediální program, který přiblíží historii značky. Její součástí bude znalostní soutěž o H-D Sportster 72.

Akci, na které pořadatelé čekají přes 5000 návštěvníků, doprovodí od 09:00 hodin výstava zhruba 60 motocyklů Harley-Davidson, která bude ilustrovat vývoj legendární značky z Milwaukee. Nejstarší motorka by měla být z roku 1928.

"České oslavy 110. výročí nejsou motorkářským srazem, akce je určena všem. Během spanilé jízdy a večerní show chceme připomenout, že Češi měli vždy ke strojům Harley-Davidson velmi vřelý vztah a také bychom si přáli přijít na trochu jiné myšlenky," uvedl Vavřina.

Zahraniční jezdci mají Prahu jako zastávku při cestě na mezinárodní sraz v Římě, který bude největší evropskou akcí v rámci oslav. Zakončen bude požehnáním motorkářům od papeže Františka na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

Spolupořadatelem akce je Harley-Davidson Club Praha, který letos slaví 85 let a je tak nejstarším fungujícím H-D klubem na světě. Výročí 20 let existence oslaví i další klub, česká pobočka firmou podporovaného Harley Owners Group.

Harley-Davidson si v posledních letech v Česku vytvořil pozici nejprodávanější značky v nejvyšší objemové kategorii nad 800 ccm. Ročně prodá kolem 300 strojů. Na H-D v tuzemsku jezdí asi 6000 lidí. Své znalosti o značce si mohou zájemci vyzkoušet v kvízu na stránkách www.110let.cz.