Třídveřový nebo pětidveřový městský hatchback je vyráběn spolu se sesterskými modely Seat Mii a Volkswagen up! na Slovensku v Bratislavě. A zatímco malý Volkswagen letos prošel klasickým faceliftem, který přinesl mimo jiné přeplňovaný tříválec 1.0 TSI o výkonu 90 koní (více informací zde), jeho sourozenci si ještě na modernizaci musí počkat.

V případě Citiga však škoda alespoň vůz v průběhu letošního roku vybavila několika novými prvky výbavy. Zájemci mohou vybírat z modernizované nabídky rádií, novinkou je například audio Swing s pětipalcovým dotykovým displejem, podporou funkce MirrorLink (propojení s chytrým telefonem) a USB vstupem. Sáhnout dále mohou po automatické klimatizaci.

Od výbavy Ambition je standardním prvkem skládací deštník umístěný v odkládací schránce pod sedadlem spolujezdce (podrobnosti najdete zde).

Nová Škoda Citigo.

Škoda Citigo se v listopadu roku 2011 začala prodávat jako třídvířko, pětidveřové provedení dorazilo v dubnu následujícího roku a s cenou 189 900 korun bylo o 10 tisíc dražší. V říjnu 2012 začala automobilka nabízet také Citigo s pohonem na stlačený zemní plyn, jehož nejlevnější třídveřová verze začínala na 254 900 korunách.

Dnes nejmenší a nejlevnější škodovka, jejíž vnitřní šířka dosahuje 136 centimetrů a zavazadlový prostor má objem 251 litrů (sklopením zadních sedadel vzroste na 959 litrů), startuje na částce 197 900 Kč. Kompletní ceník najdete zde.