Ve čtvrtek a v pátek se studentské týmy se svými vozy představí před odbornou porotou, o víkendu bude mít možnost areál navštívit i veřejnost. Lidé budou moci nahlédnout i do depa.

Během víkendu studenti vyšlou své stroje na sprint (průměrná akcelerace z klidu na 100 trvá pouhé 4 sekundy), dále otestují podvozek na trati ve tvaru osmičky a poté přejdou ke kvalifikačnímu autocrossu, jež prověří dynamiku a ovladatelnost vozu. Nejdůležitější částí Formula Student Czech Republic je závod na 22 kilometrů s výměnou řidičů po jedenáctém kole. Měří se vše od rychlosti až po spotřebu.

Soutěž Formula Student vznikla začátkem 80. let v USA díky Society of Automotive Engineers a v roce 1998 se dostala přes Velkou Británii i do Evropy. Cílem je motivovat mladé studenty, vychovávat nové vývojáře a inženýry, kteří budou posouvat automobilový průmysl kupředu.

V Česku svou formuli do soutěže vysílají například studenti ČVUT, kteří vloni na mezinárodních závodech v Maďarsku a Španělsku vybojovali dvě třetí místa.