Absolutního rekordu dosáhlo Citigo CNG v předposlední etapě pětidenní cesty devíti zeměmi Evropy: Plattner v tomto 515 kilometrů dlouhém úseku stlačil průměrnou spotřebu na 2,04 kilogramů na 100 kilometrů.

Škoda Citigo CNG.

„S takovým výsledkem jsem nepočítal, ačkoli jsem věděl, že Citigo CNG jezdí extrémně úsporně. Dostal jsem se o necelých 18 procent pod hodnotu normované spotřeby," prohlásil Plattner. 

Celkově svou cestu dokázal řidič absolvovat s průměrnou spotřebou 2,39 kg/100 km, což je o 0,5 kilogramů nižší hodnota než udává výrobce. 

Škoda Citigo CNG.

Plattner byl také potěšen čím dál hustší sítí plnicích stanic CNG od doby, kdy se na rekordní jízdu začal připravovat. „Při tankování jsem si už mohl ušetřit nejednu zajížďku a nakonec jsem místo plánovaných 2 714 km ujel zhruba o 100 km méně. S mým rozpočtem ve výši 100 euro bych dokonce mohl ujet ještě o několik stovek kilometrů dále," řekl Plattner k tématu dostupnosti paliva. Tankování CNG je dnes podle něj bezproblémové.

Škoda Citigo CNG.

Plattner jel z Vicenzy do Stockholmu pět dní – přes devět zemí, z Itálie přes Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Českou republiku, Polsko, Německo a Dánsko až do Švédska. Poznal úmorné vedro v Itálii i špatné počasí v Rakousku. Trasa také zdaleka nevedla pouze po dálnicích. Na konci cesty zbylo Plattnerovi z jeho palivového rozpočtu ve výši 100 euro ještě 18,76 euro.