Travis Pastrana se narodil 8. října 1983 rodičům Robertovi a Debby. Ačkoliv to zprvu vypadalo, že po vzoru svého strýce přičichne k americkému fotbalu, už odmala ho to táhlo jinam. Vůbec první setkání s motorismem proběhlo v útlých třech letech na podomácku postavené motokáře.

Odmala na kolech

Láska na celý život se ale objevila až o rok později, když dostal svou první motorku. Malá kroska od Hondy byla jeho prvním opravdovým strojem a zároveň i prvním strojem závodním. Už ve čtyřech letech se Travis zúčastnil motokrosového závodu pro nejmenší a stejně jako ještě mnohokrát potom, i tady vyhrál.

V nadcházejících letech se stal vítězem juniorského přeboru Ameriky v závodech na kole a posléze se začal definitivně věnovat motokrosu. První amatérské tituly na sebe nenechaly dlouho čekat, stejně jako nabídka od továrního týmu Suzuki. Svou první velkou štaci ovšem Travis odmítl. Suzuki nechtělo, aby dělal triky při skocích během závodu, ovšem taková představa se Travisovi nelíbila.

Magnus Walker a jeho Porsche 911 "277".
Z odpadlíka celebritou. Svérázný Magnus Walker je nejslavnějším sběratelem 911

Právě triky přímo při závodě se totiž staly jeho vizitkou a zvedaly fanoušky z lavic.

Jako první skočil dvojité salto vzad

Již od roku 1999 se Pastrana pravidelně zúčastňoval extrémních závodů X Games. Ty první si střihl pouhých šest měsíců po tom, co při tréninku na závod v Lake Havasu City nehezky upadl a skončil s posunutou páteří do pánve. I tak ale vyhrál a následně zvítězil i v letech 2000 a 2001. Zlatou šňůru přerušilo až zranění v roce 2002. Ten rok vyhrál Mike Metzger a stal se tak prvním jezdcem, který kdy kromě Pastrany vyhrál zlato ve freestyle motokrosu na X Games.

Mimo X Games nelenil Pastrana ani ve třídě klasického motokrosu. V roce 2000 vyhrál dokonce tři tituly v jedné sezóně a hned několikrát se zúčastnil Motokrosu národů v různých kubaturách. V roce 2002 se aktivně pokoušel dokonce i o kariéru v superkrosu, ale později se ukázalo, že to nejsou závody pro něj.

Pastrana zkrátka vždy dominoval hlavně v motokrosu a freestyle, což dlouhodobě dokazuje na svém portfoliu triků. Travis se řadí ke špičce, která určuje směřování této disciplíny a připisuje si celou řadu prvenství.

Asi největší haló způsobil, když v roce 2006 jako vůbec první na světě skočil dvojité salto vzad.

Celý článek na Deník region