„Nový Superb bude zjevením, pokud jde o styl a výkon. Pro příštích deset let bude tvořit špičku naší nabídky," prohlásil šéf Škody Winfried Vahland. To znamená, že bychom se mohli dočkat alespoň dvou dalších generací vozu, který svými rozměry stojí na rozhraní střední a vyšší střední třídy. Oproti současné variantě však novinka bude o poznání širší a dostane i delší rozvor.

Příští Superb bude postaven na nové modulární platformě MQB, díky čemuž se mimo jiné sníží hmotnost. Až polovinu dílů pak má sdílet s Volkswagenem Passat osmé generace.

Z nabídky motorů zmizí benzinový šestiválec, který nahradí přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr. Škoda slibuje velice slušný výkon 300 koní.

K velkým změnám má dojít u vzhledu. Podle designera Jozefa Kabaně dostane Superb agresivnější výraz, sníženou střechu a celkově výraznější tvary. Zůstanou dvě karosářské verze, zatím však není jasné, jestli kombi doplní sedan či liftback. Škoda totiž pouze potvrdila, že končí s otevíráním zadního víka Twindoor, které umožňuje otevírání kufru nejen jako u klasického sedanu, ale též včetně zadního okna. Toto řešení je prý příliš drahé.