V jasnou souvislost mezi sportovním autem a úspěchem u žen věří přesně 48 procent mužů. Jenže 53 procent žen považuje "piloty" drahých sporťáků za arogantní, 44 procent pak navíc za sebestředné a do sebe zahleděné a 38 procent si myslí, že majitelé podobných vozů představují nebezpečí na silnici.

Lépe dopadli řidiči "obyčejných" sedanů, jakým je například Ford Mondeo. Ženy prý muže za volantem těchto aut hodnotí jako pracovité a ohleduplné. Řidiči klasických hatchbacků jsou zase vnímáni jako skromní lidé.

Nejlépe však opačné pohlaví nahlíží na vlastníky ekologicky zaměřených vozidel, především hybridů a elektromobilů - například Toyoty Prius či Nissanu Leaf. Takoví řidiči působí inteligentně, svědomitě, zodpovědně a mají starost o bezpečnost na silnicích.

Průzkum, jehož se zúčastnily dva tisíce lidí, však probíhal oboustranně. Takže i muži hodnotili řidičky. Neatraktivně prý vypadají hlavně ženy za volantem velkých SUV a terénních aut - zvlášť, když jde o vozy od manžela či přítele. 34 procent dotazovaných mužů považuje tyto řidičky za arogantní, 29 procent dokonce rovnou za hrubé. 

Otázkou samozřejmě zůstává, jak přesně průzkum probíhal a především, jak moc úpřímně respondentni odpovídali. Přiznat se k tomu, že se nechám "sbalit" na drahý automobil, totiž nemusí být vždy vhodné. A ani snadné.