Jak se Citigo změnilo?

Navenek doznalo Citigo úprav zejména v oblasti přední masky. Nová světla s LED diodami denního svícení jsou podpořena ještě párem nových mlhovek s funkcí přisvětlování do zatáček. Svůj tvar lehce změnila kapota, mříž chladiče i nárazník a vzadu se potom u vyšších výbav nachází zadní světla se zatemněnými kryty. Novinkou je také limetkově zelená barva Kiwi, ve které Citigo vyloženě září.

Co do rozměrů, Citigo narostlo do délky o 34 mm na výsledných 3597 mm, ovšem za tímto nárůstem stojí prakticky pouze designové změny. Fakticky vůz větší není a zbytek rozměrů zůstal stále stejný. Citigo je tedy i nadále 1641 mm široké (pětidveřová varianta má 1645 mm) a na výšku má 1478 mm. Kapacita kufru činí v základu 251 litrů a pětidveřová verze se sklopenými sedadly pojme až 959 litrů.

Jak je to s novinkami uvnitř?

Hned po usednutí do vozu řidiče přivítají nově zpracované palubní přístroje s analogovým rychloměrem, otáčkoměrem a ukazatelem paliva. Tuto trojici dále doplňuje i displej palubního počítače. Za příplatek lze pořídit kůží potažený volant s ovládáním rádia. Co se multimédií týče, k dipozici je základní rádio Blues v nové generaci a také infotainment Swing s novým a velmi pěkným displejem, a rozšířenými možnostmi konektivity.

Škoda Citigo.
Nové Citigo prý nebude. Škoda se chce soustředit hlavně na SUV

Zejména pokud si připlatíte za držák telefonu na palubní desku, lze si za pomoci svého telefonu vytvořit zcela komplexní systém disponující navigací, zobrazením jízdních dat a spoustou dalších funkcí.

Kromě nových technologií se v interiéru zabydlely i nové "Simply Clever" prvky. Pod spolujezdcovou sedačkou tak lze objevit deštník a otevírání přihrádky před spolujezdcem funguje zároveň jako praktický háček. Nechybí spousta odkládacích prostor, síťky na zavazadla v kufru a další řada drobností.

Drobnou úpravou prošlo i ovládání oken, které mnoha majitelům modelu před faceliftem lezlo krkem. Vůbec poprvé lze v Citigu ovládat okna řidiče i spolujezdce naráz ze dveří u řidiče.

Jak Citigo jezdí?

Stejně jako před faceliftem, najdeme i nyní v útrobách Citiga výhradně atmosférický benzínový tříválec 1.0 MPI, ovšem dostupný hned ve třech provedeních. To nejslabší nabídne 60 koní (44 kW), prostřední s pohonem na CNG 68 koní (50 kW) a nejvýkonnější pak 75 koní (55 kW). Základem u všech verzí jsou pětistupňové manuální převodovky, nicméně s výjimkou CNG varianty lze dostat ještě robotizovanou verzi se samočinným řazením. K vyšším verzím lze doobjednat také funkci start-stop a rekuperaci brzdné energie pro dobíjení baterie.

V rámci prvního otestování usedám do nejvýkonnější varianty Citiga, navíc v designově zdařilém provedení Monte Carlo. Co se projevu motoru týče, tříválec sice na volnoběh přenese do interiéru trochu vibrací, nicméně jízda s ním je nadmíru příjemná. Ani při zátěži motor nedrnčí a při konstantní rychlosti si nechá bez řečí líbit i otáčky pod 2000 za minutu.

Škodovka si opravdu zajímavě vystřelila ze zákazníků.
Škoda si vtipně vystřelila ze zákazníků. Chtěla jim implantovat dálkové ovládání

Žádné zrychlení v tomto spektru však očekávat nelze. K životu se atmosférický litr probírá teprve v hodnotách přes dva tisíce za minutu, a když přijde potřeba pořádně zrychlit, je nutné agregát vytočit.

Řazení pětistupňové převodovky, stejně jako ostatní ovládací prvky, "chodí" až obdivuhodně hladce a s úžasnou lehkostí. Spojka, řízení, brzdy, to vše vyžaduje od řidiče jen minimální ovládací síly a z Citiga se tak stává auto, které ani po celodenním popojíždění po městě nebude nijak únavné nebo otravné.

Malé, ale přesto vyspělé

Podvozek však kromě městské džungle zvládne i libovolnou jinou výzvu. Zavěšení je perfektně naladěné mezi tuhostí a pohodlím, takže ač na jedné straně účinně a potichu filtruje nerovnosti silnice, na straně druhé se nezalekne svižněji projeté zatáčky, ve které Citigo nepustí do přílišného náklonu. V tomto ohledu se prťavé auto do města chová až obdivuhodně dospěle.

Škoda Rapid Spaceback.
Omlazené škodovky Rapid a Citigo už mají ceny. Kolik stojí?

Přesně to je koneckonců i verdikt, kterým lze inovované Citigo shrnout. Jedná se zkrátka o malé městské auto vhodné i pro začátečníky, které ale disponuje ovšem hromadou dospělých prvků ať už z oblasti výbavy, nebo jízdních vlastností. Je prostě malé, šikovné, a při správné konfiguraci také velmi stylové.

Faceliftovaný model Citigo lze objednávat již nyní a touto dobou už probíhají také první dodávky zákazníkům. Cena začíná na částce 197 900 korun, nicméně pro mnoho lidí bude zajímavá hlavně výbava Fresh za 225 900 korun. V ní totiž nalezneme například vyhřívaná sedadla, multifunkční volant, klimatizaci a další prvky.

Kompletní ceník najdete zde.