Jak se Citigo změnilo?

Navenek doznalo Citigo úprav zejména v oblasti přední masky. Nová světla s LED diodami denního svícení jsou podpořena ještě párem nových mlhovek s funkcí přisvětlování do zatáček. Svůj tvar lehce změnila kapota, mříž chladiče i nárazník a vzadu se potom u vyšších výbav nachází zadní světla se zatemněnými kryty. Novinkou je také limetkově zelená barva Kiwi, ve které Citigo vyloženě září.

Co do rozměrů, Citigo narostlo do délky o 34 mm na výsledných 3597 mm, ovšem za tímto nárůstem stojí prakticky pouze designové změny. Fakticky vůz větší není a zbytek rozměrů zůstal stále stejný. Citigo je tedy i nadále 1641 mm široké (pětidveřová varianta má 1645 mm) a na výšku má 1478 mm. Kapacita kufru činí v základu 251 litrů a pětidveřová verze se sklopenými sedadly pojme až 959 litrů.

Jak je to s novinkami uvnitř?

Hned po usednutí do vozu řidiče přivítají nově zpracované palubní přístroje s analogovým rychloměrem, otáčkoměrem a ukazatelem paliva. Tuto trojici dále doplňuje i displej palubního počítače. Za příplatek lze pořídit kůží potažený volant s ovládáním rádia. Co se multimédií týče, k dipozici je základní rádio Blues v nové generaci a také infotainment Swing s novým a velmi pěkným displejem, a rozšířenými možnostmi konektivity.

Škoda Citigo.
Nové Citigo prý nebude. Škoda se chce soustředit hlavně na SUV

Zejména pokud si připlatíte za držák telefonu na palubní desku, lze si za pomoci svého telefonu vytvořit zcela komplexní systém disponující navigací, zobrazením jízdních dat a spoustou dalších funkcí.

Kromě nových technologií se v interiéru zabydlely i nové "Simply Clever" prvky. Pod spolujezdcovou sedačkou tak lze objevit deštník a otevírání přihrádky před spolujezdcem funguje zároveň jako praktický háček. Nechybí spousta odkládacích prostor, síťky na zavazadla v kufru a další řada drobností.

Drobnou úpravou prošlo i ovládání oken, které mnoha majitelům modelu před faceliftem lezlo krkem. Vůbec poprvé lze v Citigu ovládat okna řidiče i spolujezdce naráz ze dveří u řidiče.

Celý článek na Deník region