Arteon stojí na platformě MQB a většina jeho techniky přímo vychází z manažerského sedanu Passat. Už na první pohled se však snaží zařadit ještě o kus výš. Jeho nadmíru plynulá silueta působí stejně elegantně, jako když se před lety objevil první Passat CC.

Odsud se do nového modelu přenesla kromě ladných a hladkých tvarů také například bezrámová okna dveří.

Ladný, přesto prostorný

Volkswagen dále při navrhování vozu kladl důraz na optické snížení. Kapota v přední části přechází do lišty zasahující do masky chladiče, která spojuje dvojici úzkých světel. Z profilu objevíme hned několik prolisů a v zadní části vybíhají blatníky směrem ven, aby při pohledu zezadu působil Arteon široce a atleticky.

Rozměrově si Arteon polepšil oproti předchozímu CC o 60 mm na výslednou délku 4862 mm. Šířka bez zrcátek činí 1871 mm a vysoký je vůz 1450 mm. Rozvor se oproti CC natáhl hned o 131 mm na 2837 mm.

Seat Arona.
Seat neuhlídal novou Aronu. Takhle vypadá malé SUV, které dostane českého bratra

Pro srovnání, aktuální Passat je dlouhý 4767 mm a má rozvor 2791 mm.

Zejména prodloužení rozvoru má za následek více než solidní nárůst místa pro zadní pasažéry. Prostoru pro nohy je každému dáno vskutku požehnaně, nicméně vyšší postavy zde svádí boj s místem na hlavu, ubraným svažující se střechou. V oblasti zavazadelníku má Arteon jedno překvapení.

Celý článek na Deník region