Konkurent Porsche 718 Cayman či Alfy Romeo 4C se tedy uvedl na scénu ve velkém stylu. Kromě toho, že je nová Alpine A110 v prvních novinářských testech silně vychvalována, nedočkaví zájemci vzali předprodej vozu opravdu útokem.

Startovní série modelů nazvaná Premiere Edition bude vyrobena jenom v počtu 1955 kusů (v roce 1955 vznikl první vůz značky Alpine). Možná i díky tomu se tato várka vyprodala během pěti dní. Produkce má přitom teprve začít.

Proč se plynovému pedálu říká „plynový“?
Víte, proč se akcelerátoru říká „plynový pedál“? A má něco společného s plynem?

Stejně jako u předchůdce i nový model ctí pravidlo nízké hmotnosti, malých rozměrů a hbitého řízení. Na délku měří 4180 mm, na šířku 1800 mm a je 1250 mm vysoký. Rozložení hmotnosti je skoro v ideálním poměru 44:56, čemuž dopomohlo umístění palivové nádrže do přední části vozu. Použitím lehkých materiálů se pak konečná hmotnost zastavila na hodnotě 1080 kg.

Pohonnou jednotkou je uprostřed umístěný 1,8litrový čtyřválec s turbodmychadlem, jenž produkuje 252 koní (185 kW) a 320 Nm točivého momentu. K němu je přiřazena zcela nová poloautomatická sedmistupňová převodovka s mokrou spojkou a pádly pod volantem. Rozdělení síly přímo na zadní kola pak zajišťuje elektronický diferenciál.

Vozy ze série Premiere Edition začínají na částce v přepočtu kolem 1,5 milionu korun. Jsou ovšem vybaveny řadou prvků příplatkové výbavy, tudíž standardní cenovka A110 by se později mohla dostat o něco níže. Produkce normální série začne po ukončení výroby Premiere Edition.

Zdroj: Youtube