Oním mužem je saúdský princ Badr bin Saud, který po Chironu toužil tak moc, že automobilce nabídl odkup auta, které Bugatti používá jako výstavní exemplář. Jde tedy o vůz, který byl k vidění například na ženevském autosalonu, kde měl Chiron premiéru.

Více informací o novém Bugatti Chiron najdete zde.

Tento konkrétní kus poutá pozornost například lakem využívajícím dva odstíny modré.

Jenže to není všechno. Badr bin Saud toužil také po "skorochironu", tedy po studii Vision Gran Turismo. Ta vznikla nejprve jako virtuální auto pro počítačovou závodní hru, později ale v Bugatti postavili i reálný vůz, který světu představili loni na podzim. Nejzajímavější na něm ale je, že poprvé naznačil design právě nového Chironu.

Bugatti Chiron a Bugatti Vision Gran Turismo.Zdroj: Bugatti

Stačí si jen odmyslet agresivný bodykit a několik dalších detailů a máte před sebou Chiron.

Obě auta, tedy výstavní Chiron i koncept Vision Gran Turismo, jsou přitom funkční, o čemž svědčí skutečnost, že si je na nových fotografiích můžeme prohlédnout už se saúdskoarabskými registračními značkami. Jsou tedy přihlášená a mohou na silnice.

Kolik za oba unikáty saúdský princ zaplatil, není známo. Samotné Bugatti pouze popsalo, že "velký nadšenec do aut a milovník značky ze Saúdské Arábie" předložil nejpřesvědčivější nabídku. Muselo ale jít o stovky milionů korun. Samotný produkční Chiron totiž stojí nejméně 65 milionů korun.